• O programie

  Strona główna / O programie

 • EkoPaka – zamykamy obieg surowców to program edukacyjny dla małych i dużych. Pod hasłem #EkoPaka #ZamykamyObieg pokazujemy zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów
  – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.

  EkoPaka pozwala wprowadzić najmłodszych w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta, łącząc się tym samym z realizacją 12 z Celów Zrównoważonego Rozwoju, jakim jest odpowiedzialna produkcja i konsumpcja.


  Aby to osiągnąć, wymyśliliśmy EkoPakę – pudło edukacyjno-zabawowe. Do tej pory powstały tematyczne paczki o: drewnie, aluminium, papierze, tworzywach sztucznych, szkle, bioodpadach, opakowaniach wielomateriałowych, elektroodpadach oraz o bateriach.

  Każde pudło zawiera scenariusz zajęć o konkretnym surowcu, kolorowanki edukacyjne oraz zawartość kreatywną, umożliwiającą przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć z dziećmi. Materiały edukacyjne możliwe są do pobrania w zakładce „Pobierz”.


  Materiały pomagają przybliżyć młodym ekolożkom i ekologom informacje o tym:
  – skąd się biorą surowce,
  – jak je wykorzystujemy w produkcji opakowań i produktów,
  – co powstaje w wyniku recyklingu odpadów,
  – czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym.


  Jesteśmy także otwarci na stworzenie partnerskich edycji specjalnych – dla odbiorców w każdym wieku.


  Rozwinięciem programu jest projekt „Szkolimy EkoEdukatorów”, skierowanego do osób chcących i uczących dzieci o ekologii. W zakładce EkoEdukator znajdują się szczegóły projektu.


  Dotychczas program dotarł uczestników podczas zajęć w bibliotekach publicznych, szkołach oraz w czasie lokalnych i firmowych pikników.


  Organizatorem kampanii jest INTERZERO Organizacja Odzysku Opakowań S.A. zajmująca się odzyskiem i recyklingiem opakowań – pomagająca firmom redukować ich negatywny wpływ na środowisko. Materiały edukacyjne konsultowane z partnerem – Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego

  Skip to content