05

EkoPaka dla szkół

„EkoPaka – zamykamy obieg surowców” to program edukacji ekologicznej skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W tej edycji (2019-2020) pudło zabawowo-dydaktyczne wysyłane do szkół zawiera: zabawy jednorazowe (np.: kolorowanki), drobne upominki, które mogą stanowić nagrody dla dzieci (np.: naklejki), narzędzia i materiały plastyczne, a przede wszystkim 8 scenariuszy zajęć dla osób pracujących z dziećmi.

Nasza paka jest poświęcona 8 tematom: surowcom takim jak papier, tworzywa sztuczne, szkło, aluminium i inne metale, a także opakowaniom wielomateriałowym, bioodpadom oraz elektroodpadom.

Materiały pomagają przybliżyć młodym ekolożkom i ekologom informacje o tym:
– skąd się biorą surowce,
– jak je wykorzystujemy w produkcji opakowań i produktów,
– co powstaje w wyniku recyklingu odpadów,
– czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym.

a co w środku?

do pobrania

opinie

  • Publiczna Szkola Podstawowa

    EkoPaka jest super

    Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Zdżarach jest jedną z 30 szkół w województwie mazowieckim, która dostała się do projektu EkoPaka. Pod koniec lutego otrzymaliśmy przesyłkę w postaci PAKI w niej materiały papiernicze i plastyczne. Pozwolą one dzieciom na wykonanie wielu interesujących prac. Plakaty-malowanki dotyczące różnych zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem, szczególnie zaś recyklingiem opakowań oraz filozofią zero waiste ułatwią zrozumieć małym odbiorcom problemy odpadów i sposobów ich ponownego wykorzystania. Scenariusze zajęć zawierają ciekawe propozycje do realizacji zagadnień, wiele ciekawostek i pomysłów. Dzięki tym wszystkim materiałom zajęcia będą interesujące, wyzwolą kreatywność wśród dzieci, pozwolą na aktywne zaangażowanie w ochronę środowiska np. zbiórkę surowców wtórnych: aluminiowych puszek, makulatury, korków i baterii, które odbywają się każdego roku w naszej szkole.
    Jestem bardzo zadowolona z otrzymanych materiałów i zawartość PAKI oceniam bardzo wysoko. Moi uczniowie również są zachwyceni.
    Opiekun projektu w szkole – Iwona Babis


ZALOGUJ SIĘ, aby dodać własną opinię