Szkolimy EkoEdukatorów

Nowy program edukacji ekologicznej – „Ekopaka – Szkolimy EkoEdukatorów”

Można z pewnością stwierdzić, że edukacja ekologiczna pełni ważną rolę wśród wszystkich społeczności oraz najmłodszych. Chcąc szerzyć pojęcie ekologii oraz dobre praktyki sprzyjające naszej planecie stworzyliśmy nową odsłonę programu EkoPaka – „Szkolimy EkoEdukatorów”. Tym razem chcemy skupić się na kształceniu osób przekazujących dalej wiedzę. Chcemy stworzyć społeczność EkoEdukatorów.

Zapraszamy do udziału w programie „Szkolimy EkoEdukatorów”

Małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbki. Posiadając podstawy wiedzy ekologicznej stają się przykładem dla swoich rówieśników oraz często także dla dorosłych. Swoim postępowaniem mogą pokazywać jak żyć w zgodzie z naturą i troszczyć się o równowagę naszej planety.

Niekiedy jednak dzieci mogą znaleźć się w sytuacji w której nie będą do końca wiedziały jak powinny się zachować, jaką decyzję podjąć – i tu wkraczamy MY – EKOEDUKATORZY. Przekazując dzieciom gotowe rozwiązania oraz bazę wiedzy będzie im łatwiej podejmować właściwe ekodecyzje.

EkoPaka – edukacja ekologiczna poprzez zabawę

Ekopaka to przede wszystkim nauka poprzez zabawę zamykania obiegu surowców takich jak: tworzywa sztuczne, drewno, papier, aluminium i inne metale, szkło, bioodpady, elektroodpady oraz opakowania wielomateriałowe. Do programu Ekopaki dołączają teraz nowe materiały dotyczące zero waste, segregacji odpadów oraz ekoprojektowania opakowań i overpackagingu. Wszystkie materiały dostępne będą tylko dla osób, które zgłoszą i zakwalifikują się do udziału w projekcie.

Jak wziąć udział w programie?

  1. Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy na stronie i zarejestruj się jako EkoEdukator. Następnie uzyskasz dostęp do informacji na temat EkoPaki oraz krótkiego podręcznika dla EkoEdukatorów.
  2. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi edukacji ekologicznej wśród najmłodszych.
  3. Rozwiąż krótki test jednokrotnego wyboru umieszczony na stronie. Jeżeli odpowiesz dobrze na co najmniej 4 z 5 pytań, uzyskasz bezpłatny dostęp do materiałów – scenariuszy zajęć, kart pracy, kolorowanek edukacyjnych.

Wszystkie materiały możliwe są do pobrania po zalogowaniu się do swojego konta (https://ekopaka.org/pobierz/) . Z czasem planujemy tworzenie nowych pomocy naukowych.

Dlaczego trzeba przeczytać podręcznik z edukacji ekologicznej oraz wykonać test?

Chcemy aby do naszych materiałów miały dostęp tylko osoby, które rzeczywiście, tak jak my interesują się edukacją ekologiczną oraz będą wykorzystywały te materiały w pracy z dziećmi, zgodnie z naszymi sugestiami.

Szukamy także osób chętnych do współpracy przy organizowaniu spotkań z edukacji ekologicznej dla dzieci na terenie całej Polski – dlatego prosimy Was o podanie swoich danych kontaktowych (adres mailowy), wieku dzieci z jakimi pracujecie oraz miejscowości. Wasze dane nie będą udostępniane osobom trzecim bez Waszej zgody.

Jakie są korzyści z udziału w programie?

Osoby biorące udział w programie uzyskują dostęp do naszych autorskich, innowacyjnych materiałów z zakresu edukacji ekologicznej. Wszystkie nasze materiały są dostosowane do potrzeb dzieci, tworzone są we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego.

Dla osób zgłoszonych do udziału w programie planujemy organizować bezpłatne szkolenia online oraz konferencje online. Chcemy z Wami dzielić się nasza wiedzą i pomysłami.

Współpracując z nami, jeżeli zdacie nam relację z wykorzystania naszych materiałów, możecie uzyskać certyfikat EkoEdukatora.