Dostosowujemy Program EkoPaka do obecnej sytuacji

Z powodu pandemii koronawirusa wychodzimy naprzeciw potrzebom szkół, które dostały się do Programu EkoPaka. Przedłużamy czas trwania Programu do końca roku kalendarzowego – to znaczy 31.12.2020 roku.

Do czego zobowiązane są Szkoły?

Według zmienionego, dostosowanego do obecnej sytuacji (kwiecień 2020 roku) Regulaminu Programu EkoPaka każda szkoła powinna:
– przeprowadzić co najmniej jedno spotkania edukacyjne na każdy z tematów: papier, tworzywa sztuczne, drewno, szkło, aluminium, bioodpady, elektroodpady, opakowania wielomateriałowe.
– ocenić Program Ekopaka logując się na stronie www.ekopaka.org
– umieścić na www Szkoły informacji o uczestnictwie w projekcie wraz z logotypem Programu Ekopaka.

Jaka forma zajęć?

Szkoły są zobowiązane do przeprowadzenia przynajmniej 3 tematów do końca roku szkolnego 2019/2020 tj do 27.06.2020 roku. Te 3 tematy można zrealizować w dowolnej formie (stacjonarnie lub on-line). Szkoła powinna wysłać maila z potwierdzeniem odbycia się zajęć w ramach Programu EkoPaka na adres ekopaka@interseroh.pl.

Jednocześnie, jeszcze do końca roku kalendarzowego tj do 31.12.2020 roku, szkoły powinny zrealizować przynajmniej 2 tematy stacjonarnie i 6 tematów on-line.

Zajęcia powinny się odbywać w oparciu o scenariusze zajęć i materiały do pracy on-line, które prześlemy mailowo. Różne dodatkowe materiały do pracy on-line zamieszczamy na www oraz na profilu Programu EkoPaka na facebooku: https://www.facebook.com/ekopaka/

Pamiętajcie o wystawieniu ocen!

Czekamy na Wasze oceny zawartości otrzymanej paki na stronie projektu. Wystarczy się zarejestrować, zalogować i umieścić na stronie komentarz/opinię.

Raportowanie realizacji zajęć

Do połowy grudnia 2020 roku czekamy na relacje z zajęć – w formie pisemnej fotograficznej.
Adres e-mail: ekopaka@interseroh.pl
Do pobrania Regulamin
Programu EkoPaka.

Wsparcie dotyczące realizacji zajęć, pytania, wątpliwości – można uzyskać podczas dyżuru w każdy wtorek
i czwartek od 11:00 do 14:00 – telefon: 539 524 760 – Areta Wasilewska