Aluminium w Ostroszowicach

Świecące oczy kota, wygibasy z drutu z aluminium, mnóstwo pytań i odpowiedzi podczas spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów –  Filia nr 1 w Ostroszowicach. Jesteśmy w województwie dolnośląskim, na Przedgórzu Sudeckim.

Dzieci uwielbiają zagadki, chętnie je rozwiązują i z radością podejmują wyzwania plastyczne, szczególnie jeśli nawiązujące do treści ich ulubionych książek.

Ale co ma do tego aluminium?

Dzieci z bibliotecznej grupy „Motyle Książkowe”, zainspirowane książką Doroty Sumińskiej Dlaczego oczy kota świecą w nocy? poznały tajemnice zwierząt i podziwiały piękne ilustracje. Wspólnie wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem drutu z aluminium, farby fluorescencyjnej, stempli i kartonów.

ARTYSTYCZNY RECYKLING!

Dzięki dziecięcej kreatywności w bibliotece pojawiły się druciane, aluminiowe koty oraz portret kota Stempla. Śmiało można powiedzieć: ARTYSTYCZNY RECYKLING! Dzieci próbowały wykonać znak zapytania z nich samych. Śmiechów było mnóstwo! Czytanie staje się o wiele ciekawsze, gdy treści wykorzystane są też do zabawy.