o projekcie

EkoPaka – zamykamy obieg surowców to program edukacyjny dla małych i dużych. Pod hasłem #EkoPaka #ZamykamyObieg pokazujemy zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.


Aby osiągnąć ten cel, wymyśliliśmy EkoPakę – serię edukacyjno-zabawowych pudełek. W każdym kwartale będziemy przygotować pakę związaną z konkretnym surowcem, by wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta. Jesteśmy także otwarci na stworzenie partnerskich edycji specjalnych – dla odbiorców w każdym wieku.


Kampania jest kierowana do dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych i realizowana we współpracy z bibliotekami publicznymi z całej Polski. Organizatorem kampanii jest INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. zajmująca się odzyskiem i recyklingiem opakowań – pomagająca tym samym firmom redukować ich negatywny wpływ na środowisko. Projekt wspierają: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego.